Главная  |  Новости  |  Интервью, TV, пресса  
   

Людино, людино, чого тобі вдома не сидиться?


Людино, людино, чого тобі вдома не сидиться? Маєш уже все - світову славу, нормальні умови життя і роботи, щасливу молоду дружину, маленького синочка... Але ж ні, на то він і Табачник, щоб все більше дивувати людей. Чітко усвідомлюючи і неодноразово переконавшись на життєвому шляху, що закон збереження енергії - закон примноження добра, він поспішає робити його. І не випадково Ян Петрович є кавалером єдиного в світі ордена "За примноження добра на Землі".

Геній цієї людини, її невичерпний талант, розум, енергія, честь і совість працюють на благо і щастя людей. Робить він це просто, скромно, взамін не вимагаючи нічого. Ось і зараз Ян Табачник здійснює незвичну благодійну акцію - концертний тур за колючим дротом. Музикант планує виступити у всіх виправно-трудових колоніях нашої держави. На жаль, у такий складний для молодої України час у 186 ВТК перебуває за скоєння злочинів 240 тисяч ув'язнених (це майже стільки ж, скільки жителів такого обласного центру як Тернопіль). Тур розпочався з Буковини, батьківщини Я.Табачника. Протягом трьох днів (з 15 по 17 червня) володар Золотого акордеону Європи разом зі своєю групою "Новий день" з шаленим успіхом (подібного у місцях позбавлення волі просто ніколи не було) виступив у ВТК Тернопільщини - чоловічій у Копичинцях, жіночій у Добриводах і дитячій у Бережанах. Під його музику плакали і сміялися. Вона принесла ув'язненим радість і сум, розчарування і надію. Не менш схвильованим був і сам Маестро. Без лукавства. І впевнено можна вважати Яна Табачника істинно народним. Адже його люблять усі. Він народний улюбленець, великий єврей великого українського народу.


Ян Петрович залюбки поділився деякими думками спеціально для тернополян.

Про Тернопіль

- Тернопіль став для мене рідним містом. У мене тут дуже багато друзів. Але найстрашніше те, що тут є вже і могили моїх друзів. А могили друзів завжди повинні бути святими. Тому зараз Тернопіль у моєму житті став святим містом. Я приїжджаю сюди, як до живих, так і до мертвих. На жаль, подібне у мене також і в Чернівцях. Хоч маю багато друзів і в інших містах країни, але такої прив'язаності не відчуваю більш ніде.

Про тернопільську міліцію

- Тернопільська міліція є однією із улюблених мною в нашій країні. У вас прекрасний начальник УВС Віталій Максимов, мій друг, якого знаю давно і завжди поважав і поважаю. Це і прекрасний, і чудовий хлопець Михайло Цимбалюк - начальник обласної ДАІ. Він просто диво. Мені подобається те, що вони професіонали своєї справи і порядні люди. А це немаловажне для нашої країни. Та й мені особисто приємно чути, коли говорять не лукавлячи, що коли прийшов Максимов, то навів порядок. А кому це не приємно? Хто ж не хоче жити нормально? Спитайте будь-кого, хто не хоче, щоб його дитина ввечері вийшла на вулицю, і її ніхто не образив. Хто з чоловіків не хоче, щоб його дружина йшла спокійно вулицею і до неї ніхто не чіплявся і, не дай Боже, щоб її ніхто не зачепив. Хто не хоче ввечері вийти зі своєю сім'єю в місто туди, де спокійно можна посидіти в якомусь місці. Якщо раніше говорили про те, щоб не образити, то тепер, щоб не стріляли. Звичайно, коли я вважаю, що це заслуга тих людей, я просто пишаюсь своїми друзями.

Про тернопільську автоінспекцію

- Ми просто вражені тим, як нас зустрічає керівництво і рядовий склад ДАІ. Мені довелося проїхати майже всю область, і наш колектив супроводжувала обласна ДАІ настільки грамотно, професійно, що я гордився до такої міри, що сам виріс у своїх очах. Я вже просив Михайла Михайловича, щоб все було найпростіше, без будь-якого шику. Головний даішник Тернопілля лише посміхався і відповідав: "Це наша робота. Окрім того, я вас дуже люблю і роблю все для того, щоб гостинність нашої області, наших людей ви запам'ятали назавжди".
Що цікаво, Михайло Цимбалюк - справжній гравець. Будь-яка робота - це гра, коли вона переростає у важку роботу - це велика мука. Так як він вміє піднести, організувати - не дано нікому іншому в автоінспекції нашої держави. Більше того, нині Михайло - наймолодший начальник обласної ДАІ України, і в нього все попереду. Я бачу великий потенціал цієї непересічної особистості і вірю, що він себе ще проявить і зробить багато добрих справ для українського народу і своєї країни. Це не пафос - це істина.

Про Юліана Качуровського

- Це для мене величезна рана, яка ніколи не загоїться. Я дуже любив і поважав цю людину, його дружину. Приїжджав до нього як до рідного брата, мене завжди любили і зустрічали в цьому будинку. Якщо хтось думає, що були якісь від цього вигоди, глибоко помиляється. Це була взаємна дружба двох людей, які робили добро людям. Я знаю, що Юлік допомагав усім церковним конфесіям у Тернополі. Він побудував пам'ятник тим, хто загинув у Другій світовій війні. У його молочному магазині були найнижчі ціни. А це нині немаловажне, у той час, коли люди живуть у злиднях.
Він робив багато благодійної роботи, допомагав дітям-сиротам, ветеранам, пенсіонерам. Ось у цьому ми з ним чимось споріднені.
Навіть зараз я їжджу місцями позбавлення волі і абсолютно безкоштовно, щоб принести цим людям бодай декілька хвилин радості. Я знаю, і цьому вчить мене життя, що ми змушені поспішати робити добро на цій землі.
Зараз закінчується робота над пам'ятником у Підгородньому. У Юліана та його дружини буде непоганий пам'ятник від його друга. Треба свято ставитися до тих людей, яких ти любиш у житті.

Про гастрольний тур за колючим дротом

- Я ніколи не намагаюся рекламувати чи афішувати те добро, яке роблю для людей. Ідея такої незвичної акції належить мені. Я з того покоління, яке зробило богато добра цій країні. Вже нічого не кажу про те, що колись ми працювали за копійки. Я зараз пригадую Чорнобиль, де безпосередньо в зоні у найскладніший час дав 14 концертів. Але наші "доблесні чорнобильці" позбавили мене другої категорії. Я не став оспорювати, це мені гидко. Усі гроші, зароблені там, перерахував у фонд Чорнобиля. Тоді зрозумів, що добро слід робити не для когось. Важливо, щоб ти знав це і жив ним, міг відзначити у своїй душі, був чистим перед Богом. Тоді це добро справжнє. Я не намагаюся робити з цього показуху.
Ті, що працюють зі мною, знають: відпрацювавши концерти у тюрмі, я відразу забігаю в готель, щоб якнайменше показуватися на людях.
На Тернопіллі мене найбільше вразила жіноча виправно-трудова колонія у Добриводах. В очах чоловіка жінка асоціюється як мати, сестра, бабця. Так і я бачив там свою маму, сестру. Це складно, нормальна людина сприймає це дуже боляче. Не можна вважати людину, яка помилилася в житті, відірваною і непотрібною суспільству. В житті має бути заохочення і покарання. Якщо ти зробив добро, тебе необхідно заохочувати, якщо зло - слід карати. Але милосердя і добродушність мусять мати місце і в тюрмах. Те, що ми робимо концерти у ВТК - це добра справа. Дай Боже, щоб ми зуміли всюди встигнути. Подібного до нас ніхто не робив. Коли ми були у жіночій "зоні", я розмовляв з групою жінок, мене попросили передати послання дітям Бережанськоі ВТК. Одна із ув'язнених благала передати їм, щоб вони знали, що нічого доброго у дорослій колонії немає. Нехай вони ніколи не потрапляють туди. Наступного дня у Бережанах я сказав дітям, що у них попереду ціле життя, і вони ще можуть стати великими людьми, і передав слова дорослого послання.
Якщо мені під час цієї акції вдасться врятувати бодай з.десяток людей, я зроблю добру справу.

Про майбутні президентські Вибори

- Цю акцію ми проводимо у підтримку нинішнього Президента. Ні для кого не є секретом у державі те, що Леонід Данилович дуже любить мене - і я зі свого боку люблю Президента. Я вважаю, що роблю благу справу. Коней на переправі не міняють. У тому, що ми на нинішній час нормалізувалися на міжнароднії арені - його заслуга і змінювати чи придумувати щось інше просто нерозумно.
Що таке для історії чотири роки - взагалі нічого. Ми вже раз помилилися, змінивши Леоніда Кравчука.
Моя думка, як виборця і громадянина України - президентом повинен залишитися Леонід Кучма. Я зроблю все можливе і неможливе, щоб зібрати йому якнайбільше голосів.

Михайло Маслій, спеціально для "ТГ",
ФОТО АВТОРА.

Р.S. Я не сумніваюсь, що своєю неординарною і надзвичайно потрібною та гуманною акцією Ян Табачник набере для Л.Кучми більше мільйона голосів.
Р.Р.S. З Тернополя гастрольна дорога пролягла до Хмельницького, Житомира, потім Рівненська, Волинська, Львівська, Івано-Франківська обласні ВТК, згодом - Схід України.

 
 
Разработка сайта: FloMaster studio