Главная  |  Новости  |  Интервью, TV, пресса  
   

Ян Табачник: "Якщо врятую кілька душ - живу не марно"


Різні страви куштував за своє життя акордеоніст Ян Табачник, але такого ще не їв - хліб та сіль у колонії загального режиму, що поблизу села Держів Миколаївського району на Львівщині. Щоправда, коровай спекли на честь його приїзду.

"Якщо своїми концертами я врятую душі хоч кількох сотень серед десятків тисяч в'язнів, вважатиму, що прожив життя не марно", - сказав народний артист Ян Табачник і поїхав з доброчинними виступами у 109 виправно-трудових колоній України. Разом із групою "Новий день" він запланував дати концерти для 240 тисяч засуджених. Ці незвичні гастролі розпочалися на Буковині, продовжилися у Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській, Рівненській та Волинській областях. Навіть загартованих працівників органів внутрішніх справ дивує витримка, з якою музикант виходить до публіки. Концерти ж відбуваються на імпровізованих майданчиках, під сонцем. І не один вихід за день, а два-три.

Протягом дня група кілька разів переїжджає з місця на місце, розвантажує і підключає апаратуру, працює лише живим звуком. Ян Табачник - людина немолода, але на самопочуття не скаржиться: жартує, підбадьорює слухачів і молодших за віком колег. Єдине, чого не може приховати навіть за темними окулярами, - розчулення після зустрічей із засудженими. Під звук його акордеона чимало "зеків" плаче, згадуючи рідну домівку, близьких. Кілька років тому подібну благодійну акцію розпочав поет-пісняр Зенко Филипчук, але вона залишилася поодинокою згадкою на фоні загальної байдужості. Нещодавно співак Зеновій Гучок дав концерт у тюрмі і був страшенно здивований теплим прийомом в'язнів. Можливо, що після гастрольного туру Яна Табачника такі виступи стануть традицією, а наразі його акордеон морально готує "зеків" до амністії. За рішенням Президента України вона очікується у серпні.

Ганна БОРУЦЬКА,
Фото Володимира Юська

 
 
Разработка сайта: FloMaster studio