Главная  |  Новости  |  Интервью, TV, пресса  
   

Цим дітям треба їсти...


Проблема соціально незахищених дітей надто актуальна, адже в Україні тільки за останні десять років втричі збільшилася кількість дітей-сиріт, дві третини з них мають живих батьків. Для багатьох таких дітей рідною домівкою стала вулиця.

Протягом квітня - серпня Всеукраїнська благодійна акція "Людмила Кучма - надію і добро дітям України" пройде у всіх регіонах України. Розпочалася вона у Білій Церкві 27 квітня. І довела, що, виявляється, музикувати можна не лише на сцені Палацу "Україна" з гучною рекламою про благочинну акцію.

Можна просто зібрати друзів-музикантів і поїхати по дитячих притулках України, прихопивши з собою ще й речі, їжу та ліки для дітей, доля яких, зрештою, цікавить небагатьох. Вони ж бо не живуть навіть у дитячих будинках, їх час від часу підбирають на вулиці. І слова старої радянської пісні про те, що "...моя адреса не дім...", так і хочеться перефразувати: "...а вулиця" - саме про них. І правий пан Табачник, коли говорить, що усвідомлює, що цим дітям не потрібне високе мистецтво, їм треба їсти. Але тепло, яке несе концерт, де музиканти працюють виключно для них, переконує в тому, що не всі навколо байдужі до цих дітей з такими ще короткими, але знівечиними долями. Тому і подальша наша розмова саме з ним - музикантом від Бога і людиною, якій не байдуже...


- Чому ви стали ініціатором такої акції?


- Їх життя нагадує мені моє дитинство. Життя післявоєнних дітей було ще гіршим. Нас теж виховувала вулиця. І найсмачнішими ласощами для нас був хліб з повидлом. Однак тоді я нічого не міг вдіяти, а зараз я реально можу чимось їм допомогти.


- Але лише своїми силами всім не допоможеш.


- Так. Та коли я звернувся за підтримкою до своїх друзів, жоден не відмовив, бо ні в кого не виникало сумніву, що це потрібно. Мою ідею підтримав Всеукаїнський благодійний фонд Надії і Добра. Вони взяли на себе всі організаційні питання. Благодійний фонд Петра Порошенка подбав про продукти харчування та одяг. Взуття, іграшки, медикаменти та предмети особистої гігієни для дитячих притулків та будинків сімейного типу України придбала фірма "Сміт Кляйн Біч Україна" представники "Ексімнафтопродукту" і "Запоріжсталі". Об'єднані спільною ідеєю, спонсори забезпечили ці заклади необхідним обладнанням (пральними машинами,холодильниками тощо).

А ще у містах, де є притулки, для цих дітей під керівництвом народного артиста України Яна Табачника пройдуть концерти за участю обдарованих молодих артистів: заслуженої артистки України Тетяни Недєльської, Сергія Афанасьєва, Дмитра Яремчука, Лідії Остапенко, Ігоря Осипенка, групи "Капуччіно", Івана Красовського, клоун-шоу "Плюс 16", фокусника Володимира Петренка, ведучого Івана Шепелєва. У квітні- червні центрами благодійництва стали притулки та будинки сімейного типу у містах Києві, Умані, Київській, Житомирській, Чернігівській областях. Надана матеріальна допомога дев'яти притулкам та восьми дитячим будинкам сімейного типу. Всім дітям, які перебувають у цих закладах, було передано 355 пар нового взуття та спортивних костюмів. А головне, вони відчули, що про їхню подальшу долю хтось дбає.

газета "Дай п'ять"

 
 
Разработка сайта: FloMaster studio