Главная  |  Новости  |  Интервью, TV, пресса  
   

Фотоальбом


 
 
 
"Честь имею пригласить" 2010

РІДНИМ   ЧЕРНІВЦЯМ - З ЛЮБОВ'Ю Й  ЧЕСТЮ


У географії власного проекту Яна Табачника "Честь маю запросити" тепер значитиметься   і мала батьківщина музиканта.

Затишний ресторан модного місцевого комплексу "Панора­ма" у суботу став місцем зустрічі відомих зірок, митців, науковців, політиків, бізнес­менів. Серед знайомих облич - Роман Віктюк, Віталій Коротич, Іво Бобул, Євгенія Власова, АсіяАхат... А поруч із ними - абсолютно рядові чернівчани, котрі знають Табачника багато років. Музикант з однаковою честю покликав і тих, і інших. Влас­не, ми теж потрапили на концертну програму "Честь маю запросити" завдяки особистому запрошенню Яна Петровича.

Авторському проекту Табачни­ка - вже 16 років. У 1994-му програма вперше відбулася у За­поріжжі - тут музикант працював зі своїм колективом "Новий день". Потім була Одеса, далі - Київ, де проект отримав постійну прописку. Тому Чернівці стали не стільки продовженням маршруту цієї про­грами, скільки - приємним винятком. І привід для цього - більш ніж зрозумілий: рідне місто...

Але і на Буковині програма "Честь маю запросити" не відійшла від своєї традиції, зібравши почесних гостей у затишній атмосфері великого домашнього свята. Тут знайшлося місце не лише для відомих людей, а й для місцевих музикантів та поетів, котрі свого часу допомагали Табачнику. А ще науковцям, чиновникам, представникам різних політичних партій. Комфортно почувалися і головний рабин Чернівецького регіону, і священики. Не оминули свято найвищі посадовці краю - губернатор, голова обласної ради і мер Чернівців.

За всім, що відбувалося у про­грамі Табачника, могли спостері­гати буковинці, адже телеканал "Чернівці" вів пряму трансляцію. За щедро накритими столами гості Яна Петровича насолоджувалися піснями і музикою. Кожного, хто виходив на сцену, Табачник пред­ставляв особисто.

- Не можу сказати, що мені завжди жилося у рідних Чернівцях комфортно, - одразу ж зауважив відомий акордеоніст. - Більше того, довгі роки, відколи я покинув місто, мені було важко сюди повертатися, бо згадувалися якісь неприємні моменти, образи... І якби не нинішній мер міста Микола Федорук, який багато років тому, можна сказати, повернув мене у Чернівці, хтозна, чи я виступав би тут.

Не погордували запрошенням Табачника і приїхали у Чернівці співаки Віктор Шпортько, Іво Бобул, Надія Шестак, дует "Світязь", Євгенія Власова, Асія Ахат, Наталія Волкова та... Тетяна Нєдєльська. А ще - відомий режисер Роман Віктюк, письменник Віталій Коротич та журналіст і виконавець Дмитро Гордон. Своїми танцями заворожували глядачів Дмитро Дікусар та Олена Шоптенко. "Дімо, передавай Ірі привіт!", - звернувся Табачник до Дікусара. А глядачам пояснив: "Ірина Білик теж не відмовилася б приїхати, але вона зараз працює..." (маючи на увазі, очевидно, участь Білик у передвиборних концертах). На свою програму музикант запросив і Марічку Яремчук, доньку легендарного співака Назарія Яремчука, а також місцевий дует «Скриня». Програмі "Честь маю запросити" притаманні також благодійні цілі. Бо вже багато років на ній вручається подарунок для дітей-сиріт. І подарунок не простий, а у вигляді квартири або навіть окремого будинку. Така ідея належить самому Яну Петровичу Табачнику. Цього разу адресатів для акції милосердя допомогло віднайти Чернівецьке обласне відділення Дитячого фонду України. Сертифікат на придбання житла отримала багатодітна родина Завірюх із села Крутеньки Хотинського району, будинок якої наразі перебуває у непридатному для проживання стані. Семеро дітей місяць тому стали круглими сиротами, троє із них виховуються у школі-інтернаті №2 міста Хотина. І саме Вікторію, Юлю та Олександра запросили на програму і вручили цей сертифікат.

Такий благородний жест розчулив усіх присутніх, але найбільше співачку Євгенію Власову. Артистка якраз готувалася до виступу, проте раптом розплакалася... Тож Яну Петровичу довелося жартами заспокоювати Женю: "То ти будеш плакати чи співати?"
...Не відомо, чи ще матимуть колись Чернівці честь приймати у себе такий проект. Однак, незважаючи на місце його проведення, на програмі "Честь маю запросити" завжди витає чернівецький дух: часто тут присутні міський го¬лова Чернівців, відомі артисти - вихідці з нашого краю - і просто далекі від музики буковинські друзі Яна Табачника. Недарма ж кажуть: якщо людина пориває зі своїм минулим, вона не зможе збудувати для себе достойного майбутнього.

Наталка ФЕЩУК

Фото Михайла МАСЛІЯ


 
 
 
 
Разработка сайта: FloMaster studio